Děti z MŠ Sídlištní na návštěvě u zahrádkářů

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 10. 2018

Stalo se již tradicí, že se naši předškoláčci setkávají s frýdlantskými zahrádkáři. Pravidelně jsme zváni  na prohlídku zahrádkářské kolonie a na příjemné posezení . Ani letošní podzim tomu nebylo jinak.

Děti mají možnost si prohlédnout zahrádky a výpěstky zahrádkářů. V dnešní uspěchané době některé děti znají jablíčka, hrušky nebo mrkvičky pouze z obchodních center a obrázků. Všichni ale dobře víme, že ani spousta slov nebo obrázků nenahradí jednu opravdovou sladkou voňavou hrušku nebo pro děti téměř neznámou kapustu. Zahrádkáři si pro děti připravují i programy… poznávání kytiček, soutěž v přenášení kbelíků, přetahovanou …Vždy si u toho všichni užijeme hodně legrace.  Naše děti zase předvedou několik veselých básniček a písniček zahrádkářům šitých „na míru“. Vytvoří i   obrázky, které potom zdobí zahrádkářskou klubovnu.  Odměnou je pro ně občerstvení v podobě výborných lívanečků, samozřejmě s domácí marmeládou. My jsme zahrádkáře na oplátku pozvali v loňském roce  do naší školky na předvánoční posezení. Připravili jsme sváteční řezy, kafíčko a čaj. Děti byly pyšné, že se mohou ukázat. Předvedly velké cvičení a program plný básniček a písniček. Ani zahrádkáři se nedali zahanbit a společně  si s dětmi na závěr zazpívali vánoční koledy. Setkání bylo velmi radostné. Rok se sešel s rokem a my už se  připravujeme a těšíme  na další společné dopolední posezení ve školce. Zároveň bychom chtěli poděkovat panu P. Gamperovi a všem, kteří se podílejí na přípravě akce pro naše děti.  Bez jejich chuti, času a energie by to nebylo možné.

Děkujeme za Váš milý přístup a těšíme se zase příště.

Děti a paní učitelky z MŠ Sídlištní

 

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.