Září v MŠ Sídlištní

Mgr. Petr Kozlovský, 1. 10. 2018

Skončily letní prázdniny a hurá do školky. S velkým napětím jsme očekávali příchod rodičů s novými malými dětmi. Byla to jejich velká premiéra. Občas ukápla nějaká slzička. Paní učitelky je ale vítaly s  úsměvem na tváři. Právě hezké přivítání, náruč paní učitelky a  nové hračky  slzičky rychle rozehnaly. Druhý týden v září se na naší školce konaly třídní schůzky pro rodiče, na které přijal pozvání i nový ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Mgr. Bc. Petr Kozlovský. Představil  rodičům  svou vizí –  vzájemná spolupráce, otevřená komunikace s rodiči i  širokou veřejností a poskytování kvalitního a smysluplného vzdělávání. Pak vedoucí MŠ seznámila rodiče  s bezpečnostním opatřením,  režimem v MŠ, akcemi a dalšími  aktivitami …

Naše školka spolupracuje se ZŠ Husova. Opět mají děti možnost navštěvovat  jednou týdně tělocvičnu. Vždy jsou nadšené. Tentokráte se do tělocvičny po prázdninách podívala jako první třída „opiček“.Mezi oblíbené patří také akce „Den s IZS“. Děti mají možnost se seznámit s vybavením a činností všech složek. Nejenom kluky zajímala policejní, hasičská, vojenská a záchranářská auta. Předškoláci z třídy „slůňátek“ se vypravili autobusem do ekologického centra „Střevlík“ v Hejnicích. Téma programu bylo „ Za včelím domečkem“. Děti zde poznávaly život včeliček, objevovaly význam včel pro přírodu a seznámily se i s prací pana včelaře. Sladkou tečkou byla ochutnávka medu. Třetí týden v měsíci byla pro děti MŠ a ZŠ připravena „ukázka dravců“. Zkušení ornitologové udělali dětem přednášku o dravém ptactvu. Děti byly velmi pozorné. Na závěr předvedli i ukázku krmení ptactva a to se dětem líbilo ze všeho nejvíce. Září  uteklo jako voda. Před námi je říjen, ve kterém nás čekají další aktivity – návštěva kina, fotografování, za dětmi přijede do školky divadýlko Matýsek a také nás čekají podzimní prázdniny.

Kolektiv MŠ Sídlištní

 

dav

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.