Výtvarný česko-německý projekt

Mgr. Petr Kozlovský, 1. 10. 2018

V posledním záříjovém týdnu se 13 žáků z našich osmých a devátých tříd vypravilo do Žitavy na první část výtvarného projektu, který je další z řady akcí, které pořádáme spolu s partnerskou školou An der Weinau.

Spolu se svými německými kolegy jsme se vydali do centra Žitavy, kde si žáci mohli vybrat z několika významných budov mapujících společnou historii našich zemí. Počasí nám nedovolilo dokončit obrazy přímo ve městě, a tak si žáci vybrané budovy jen načtrli nebo vyfotografovali. Podle pořízených záznamů pak díla dokončovali ve škole. Vzniklo tak vždy několik variant kostelů, klášterů nebo třeba městských lázní. Společné „výtvarničení“ se nám všem moc líbilo. Druhá část projektu proběhne na jaře u nás, kdy budou naši a němečtí spolužáci zachycovat naše významné stavby. Po skončení druhé části projektu pak bude v Žitavě i u nás zorganizována malá výstava výtvarných prací, na kterou se už moc těšíme.

Vladimíra Dančevská, Ilona Gurdžjanová

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.