Přípravná třída

admin, 23. 3. 2018

I v letošním roce nabízíme zápis dítěte s odkladem školní docházky do přípravné třídy. K tomu je potřeba žádost rodiče o zařazení dítěte  a doporučení poradny k zařazení do této třídy ( při vyřizování odkladu školní docházky lze požádat o vystavení tohoto doporučení).

Pro koho je přípravná třída?

Přípravná třída je pouze pro děti s odkladem školní docházky. Je mezistupněm mezi předškolním a základním vzděláváním. Obsahem vzdělávání je prohlubování návyků sebeobsluhy a hygieny, rozvoj sociálních a komunikačních dovedností, utváření hrubé i jemné motoriky, cvičení soustředění a naslouchání, utváření základních matematických představ, orientace v čase a v prostoru, podpora hudebního a výtvarného projevu.
Co je záměrem přípravné třídy?

• přistupovat individuálně ke každému dítěti, zaměřit výuku na odstraňování těch nedostatků, které byly příčinou odkladu školní docházky
• připravit k bezproblémovému nástupu do 1. třídy děti:
◦ se sociálním nebo jazykovým znevýhodněním
◦ se sníženou koncentrací pozornosti
◦ se sníženou koordinací pohybu
◦ s vadou řeči
◦ s grafomotorickými obtížemi
◦ se zdravotním oslabením

Co přípravná třída nabízí ?

–  kvalitní přípravu pro vstup do základní školy
–   hravou a nenásilnou formu výuky
–   snížený počet dětí ve třídě (maximálně 15)
–  individuální přístup
–   možnost navštěvovat zájmové kroužky ve škole
–   možnost navštěvovat školní družinu
–   stravování ve školní jídelně
–   úzkou spolupráci s rodiči
Vzdělávání v přípravné třídě je bezplatné.
Přípravná třída se nezapočítává do povinné školní docházky, děti se neklasifikují. Na konci školního roku se stručně slovně zhodnotí, s jakým výsledkem dítě přípravnou třídu absolvovalo.

Tak neváhejte, v této třídě může být nejméně 10 dětí, ale nejvíce 15 dětí!

Zápis se koná ve stejný den jako zápis do 1.třídy, kam se musíte i tak dostavit!