Dívčí kopaná

admin, 20. 6. 2016

Ve čtvrtek 16. 6. proběhl na hřišti Slovanky 11. ročník „Dívčí kopané“, které se účastnily všechny 8. třídy naší školy. Týmy soutěžily o nejaktraktivnější družstvo a samozřejmě ve fotbalovém turnaji. Kreativita našich žákyň a žáků byla úžasná, týmy soutěžily o nejhezčí dresy, maskota, vystoupení roztleskávaček (čů). Porotci, byli jak učitelé, kteří se na turnaj dostavili, tak žáci 9. tříd, kteří s přípravou turnaje pomáhali. Hodnotilo se body od 0 do 10. Zvítězil tedy tým s nejvyšším počtem bodů. Týmy byly tak vyrovnané, že o vítězná místa rozhodovaly pouze jednotlivé body. Každý tým měl své jméno a úžasného maskota. Samozřejmě nechyběly také transparenty, z nichž byl asi nejpovedenější transparent třídy 8.D alias „BUŘINEK“.

V celkovém hodnocení o „nejatraktivnější tým“ však zvítězila tato družstva:

1. místo – 8.B „TUČŇÁCI“
  2. místo – 8.A „RAKEŤÁCI“
  3. místo – 8.E „CHIKKITY“

Fotbalový turnaj se také povedl, a soupeřky to neměly jednoduché, občas byla remíza a pak vše záleželo na střelkyni a brankářce, jelikož se kopaly penalty. Po odehrání všech zápasů a sečtení bodů, zvítězila tato družstva:

1. místo – 8.E „CHIKKITY“
  2. místo – 8.A „RAKEŤÁCI“
  3. místo – 8.B „TUČŇÁCI“

Putovní pohár tedy převzala, jako absolutní vítěz fotbalového klání třída 8. E.