Čarodějnický den v ZŠ Bělíkova

admin, 7. 5. 2015

V pátek 30. dubna ovládly naši školu čarodejnice! Paní učitelky musely narychlo odcestovat a jejich místo zaujaly čarodějnice, které se zrovna začaly slétat na sabat. A nejen to. I mezi žáky pronikly malé i větší čarodějnice! A podle toho vypadalo vyučování… Děti se učily vařit lektvary, vymýšlely nová zaříkávadla a kouzla, učily se písničky o ježibabách, vylpňovaly pracovní listy s čarodějnickými kvízy a informacemi o svátku čarodějnic. Pak se všechny děti i čarodějnice sešly před školou, aby si společně začarovaly. V lesíku na střelnici na ně potom čekalo překvapení. Byl tam rozdělaný oheň, na kterém se pekly…. nebojte se – ne čarodějnice, ale buřty! Toto netradiční vyučování se dětem i čarodějnicím moc líbilo, tak ho příští rok určitě zopakujeme. Velké poděkování patří sponzorovi našeho čarodějnického dne panu Kloučkovi, který věnoval pro všechny děti výborné buřty.

Anna Chvojková