Živá škola – škola životem pro život

admin, 12. 10. 2012

Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL vyzvala naši školu k partnerství v tomto projektu spolu s dalšími šesti základními či mateřskými školami. V rámci velmi dobré spolupráce v předchozím projektu TUL „Moderní učitel“, jsme tuto nabídku rádi přijali.

V rámci projektu budou spolupracujícím školám nabídnuty krátkodobé kurzy dalšího vzdělávání učitelů. Tyto kurzy budou pokrývat většinu vzdělávacích oblastí tak, jak je definuje Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání a Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání.  Kurzy budou rovněž zohledňovat inovativní didaktické zásady a budou nabízet moderní studijní materiály. Ty budou učitelé využívat nejen v rámci kurzů DVPP, ale i při vlastním vyučování ve škole. Kurzy budou rovněž zaměřeny na zvládání vzdělávacích strategií pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Jedná se o kurzy s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programů DVPP.

Věra Dunajčíková