Vánoční jarmark v ZŠ Bělíkova

admin, 30. 12. 2014

Poslední školní týden před Vánocemi jsme v naší škole uspořádali pro děti, jejich sourozence, rodiče, prarodiče a přátele jarmark s vánočními dílničkami. Přáli jsme si, abychom společně prožili pěkné předvánoční odpoledne, při kterém si děti s pomocí dospělých vyrobí vánoční dekorace či drobné dárečky pro své blízké. Na zahájení jarmarku zahráli čtvrťáci pohádku o tom, jak sen o čertech a pekle pomohl jednomu malému zlobivci k polepšení. A pak už se v 7 dílnách především tvořilo, ale také povídalo nebo tančilo (tančírnu obstarali páťáci, kteří po celou dobu svým tancem lákali děti i dospělé, aby se také odvázali. Škoda, že se moc tanečníků nepřidalo…). Rodiče si také mohli zakoupit pěkné výrobky, které děti tvořily již předem v rámci výtvarné výchovy, pracovních činností, ale i ve svém volnu. O prodej se nám postarali naši bývalí žáci.
Moc nás potěšilo, že byl o jarmark velký zájem, a tak jsme opravdu měli ve všech dílnách plné ruce práce. Že byli spokojeni děti i rodiče, o tom svědčí fotografie plné úsměvů a také zápisy v pamětní knize.
A tak jistě tento první vánoční jarmark nebyl poslední.
Za pedagogy ZŠ Bělíkova Anna Chvojková

P1070744 P1070746 P1070758 P1070771 P1070782 P1070804 P1070837

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.