Projektový den „Z pohádky do pohádky“ v 1.A

admin, 21. 10. 2014

Ve čtvrtek 16. října jsme si s prvňáčky vyzkoušeli naše první projektové vyučování. Celé dopoledne se nám pohádkami prolínalo – žáci byli rozděleni do 4 skupin, každá skupina si sama zvolila svého vůdce a ti si pak vylosovali jednu ze čtyř známých pohádek, které znal opravdu každý, aby se nám s nimi i hezky pracovalo.

Prvním úkolem bylo převyprávět pohádku podle obrázkové osnovy, k čemuž patřilo si i kousek zahrát. U toho bylo hodně veselo, děti si užily opravdu „srandy kopec“.

Samozřejmě se počítalo, jak jinak než s pohádkovými bytostmi, zpívalo se, protože pohádky jsou plné krásných písniček a také se kreslilo, pohádky se poslouchaly a dokonce zbyl i čas si jednu pustit. Protože pohádka se přece líbí každému!

Celé dopoledne jsme si opravdu užili, každý si ten den našel něco, co ho bavilo a už se těšíme na náš další projektový den, který nás brzy čeká – Halloween.

Už sbíráme nápady, protože takhle nás to ve škole baví ještě víc.

Mgr. Lenka Horáčková