Mikulášský běh

admin, 9. 12. 2013

Proč 5. prosince neuspořádat  pro naše děti Mikulášský běh? Realizace myšlenky spojila zástupce SRPŠ a atletického kroužku při DDM. Ovšem nikoli klasický závod, kdy se na start postaví skupina běžců a po odstartování vyběhnou tryskem co nejrychleji k cíli, ale trochu jiný běh, třeba po vzoru lyžařů běžců nebo biatlonistů, závod s intervalovým startem, dokonce takový, že každý závodník si volí od startu do cíle libovolnou trasu, ovšem mezi tím musí potvrdit průchod všemi 11 kontrolními stanovišti  označených orientačními stojany s červenobílými lampiony. Neprojití stanovištěm je jako netrefení terče při střelbě vleže či vstoje – taky prožíváte napětí při sledování závodění biatlonistů Gabriely Soukalové nebo Ondry Moravce? Při pohledu do výsledkové listiny 83 zúčastněných dětí vidíte, že za dvěma dívkami ze sedmičky je třeťák, následuje druhák, čtvrťačka a tak dále. Na všechny odvážné a statečné děti nečekaly jen kontroly, ale i čertíci, studený vichr Xaver a sladká odměna v cíli.

Mgr. Dobroslav Buřita

Foto z celé akce najdete:

www.zscr.rajce.idnes.cz

Výsledková listina po kategoriích5 12 2013

Celková výsledková listina 5 12 2013

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.