Křeslo pro hosta ve II.C

admin, 24. 11. 2013

3. SETKÁNÍ – 20. 11. 2013 – PANÍ J. SEKÁČOVÁ

Pozvání do listopadového Křesla pro hosta přijala paní Jitka Sekáčová, maminka Marečka.  Všichni jsme se moc těšili na dalšího zajímavého hosta. Vyprávěla nám o své práci v Komerční bance. Dozvěděli jsme se, že rodiče mohou ukládat peníze do banky, kde je mají na běžném účtu, z kterého si je potom mohou vybírat nebo jimi mohou platit v obchodě. Také už víme, že banka nabízí i jiné služby – například spořicí účet. Banka je vlastně taková velká pokladnička pro více střadatelů.  A jak je to třeba s půjčkou na dům? Každý, kdo si chce nový dům postavit a nemá na něj dost peněz, může si na koupi půjčit od banky. Od banky mají tedy půjčku, kterou však musí pravidelně splácet.

Seznámili jsme se s knížkou O letadélku Káněti od B. Říhy. Hlavními hrdiny jsou Vojta, Pepíček a Anežka, kteří se na letišti seznámili s pilotem Hejdukem. Ten jim ukázal letadélko Káně. Vojtovi se letadélko moc líbilo a toužil se s ním proletět. Pilot řekl, že jim ukáže, jak Káně létá. Vzal s sebou Vojtu. Všechno se mu líbilo a tak se rozhodl, že bude pilotem. Seznámil se s přístroji, kterými se letadlo řídí. Knihu paní Sekáčová doporučila právě mladším školním dětem.  Moc děkujeme.

Děti z II. C s třídní učitelkou Evou

P1070044  P1070043  P1070047