ZMĚNA V PRAVIDLECH NOŠENÍ PROSTŘEDKŮ OCHRANY DÝCHACÍCH CEST VE ŠKOLE OD 15. 6. 2021.

Mgr. Petr Kozlovský, 14. 6. 2021

Vážení rodiče,

vláda ČR dnes rozhodla o úpravě pravidel pro používání prostředků ochrany dýchacích cest ve školách v Libereckém kraji od úterý 15. 6. 2021.

Žáci nemusí mít během výuky nasazený ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při vzdělávání po dobu, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni.

Při ostatních aktivitách ve škole (např. režim o přestávkách ve třídě, při příchodu a odchodu ze třídy, při přechodu na oběd, na toaletu atd.) zůstává stejný režim jako doposud, tj. žáci musí prostředky k ochraně dýchacích cest v těchto případech i nadále používat.

Obdobná pravidla platí i pro pedagogické pracovníky školy.

Povinnost pravidelného testování žáků a pracovníků školy (včetně výjimek) zůstává nadále v platnosti.

V případě jakýchkoliv dotazů k aktuálně platným pravidlům provozu školy kontaktujte ředitele školy.