UPOZORNĚNÍ NA MOŽNOU BEZPEČNOSTNÍ HROZBU PRO DĚTSKÉ SKUPINY, MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Mgr. Petr Kozlovský, 20. 5. 2021

Vážení rodiče,

dnes dopoledne nás informovala Policie ČR o tom, že se v celostátním rozsahu intenzivně zabývá anonymní výhružkou o připravovaném útoku na základní školu, která nebyla nijak specifikována. Odpoledne Policie ČR rozšířila varování také pro mateřské školy a dětské skupiny.

Policie provádí úkony směřující k vypátrání autora výhružky. Jedná se o podobnou výhružku, která se týkala před 14 dny mateřských škol.

V tuto chvíli je hrozba obecného charakteru a neexistuje žádná informace o tom, že by byla ohrožena přímo naše mateřská nebo základní škola.

Všichni zaměstnanci školy budou v příštích dnech zvýšenou měrou monitorovat dění v areálech a u vstupů do školy.

Pokud byste zaznamenali v okolí školy neobvyklou aktivitu, podezřelý odložený předmět apod., kontaktujte, prosím, tísňovou linku Policie ČR 158.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na ředitele školy Petra Kozlovského na telefonu 602 443 206.