POSKYTOVÁNÍ PÉČE O DĚTI RODIČŮ VYBRANÝCH PROFESÍ OD PONDĚLÍ 12. 4. 2021

Mgr. Petr Kozlovský, 8. 4. 2021

Vážení rodiče,

MZ upravilo mimořádným opatřením umožnění osobní přítomnosti dětí rodičů vybraných profesí na vzdělávání v mateřské a základní škole od pondělí 12. 4. 2021.

Přítomnost těchto dětí a žáků bude umožněna v mateřských školách a na prvních stupních základních škol, ve kterých jsou zapsány, dle níže uvedených pravidel.

V MŠ a ZŠ Frýdlant tedy bude nadále zajišťována péče pouze o děti rodičů vybraných profesí, které jsou do naší mateřské a základní školy zapsané.

Rodiče dětí z jiných škol, kteří dosud využívali služeb naší školy, se musí kvůli zajištění péče o své dítě obrátit na kmenovou mateřskou nebo základní školu dítěte.

Základní škola

• Dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, je mimořádným opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině (v našem případě v DDM Frýdlant), a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka.

• Pro děti IZS je školní družinou zajištěn dopolední a odpolední program v neměnné skupině pro nejvýše 30 dětí. V rámci programu se děti IZS zapojují do distanční výuky své třídy, vypracovávají úkoly a připravují se na výuku. Ve školní družině/školním klubu jsou vytvořeny podmínky také pro odpočinkové činnosti, volnou hru a pohybové aktivity venku.

• Dohled nad dětmi IZS v rámci školní družiny může vykonávat vychovatel nebo jiný ředitelem školy pověřený pedagogický pracovník.

• O způsobu organizace programu školní družiny pro děti IZS a rozdělení dětí do skupin rozhoduje ředitel školy.

• Děti IZS mají nárok na zajištění školního stravování za stejných podmínek, jako při prezenční výuce, tedy za úplatu.

• Na děti IZS účastnících se programu školní družiny se vztahuje povinnost testování obdobně jako je tomu v týdnu prezenční výuky.

Přehled vybraných profesí:

Mimořádným opatřením určené výjimky pro děti IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,

• pedagogičtí pracovníci, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá

• pedagogičtí pracovníci  školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy

• zaměstnanci bezpečnostních sborů

• příslušníci ozbrojených sil

• zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví

• zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů

• zaměstnanci Úřadu práce České republiky

• zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení

• zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

V případě zájmu o zajištění péče o Vaše děti v MŠ a ZŠ Frýdlant se, prosím, obracejte na paní učitelku Mirku Balášovou na telefonu 607 623 998 (MŠ Bělíkova a MŠ Sídlištní), paní učitelku Michaelu Fiedlerovou na telefonu 722 680 818 (MŠ Jiráskova) a na paní Marcelu Fialovou na telefonu 737 336 715 (ZŠ).