Plavání 3.tříd

admin, 23. 4. 2013

Tento týden děti ze 3.A absolvovaly již 6. hodinu plaveckého výcviku (v letošním roce měli plavecký výcvik žáci 3.B a 3.C již na podzim, teď na jaře chodí plavat také děti ze 3.E). Letos poprvé se plavecký výcvik koná v krásných prostorách relaxačního centra Antonie pod vedením zkušených lektorek. Děti se učí základům plavání a mnohé z nich nejen základům, ale učí se správný plavecký styl, skoky do vody, lovení předmětů z vody a další dovednosti. Tuto hodinu děti měly také možnost vyzkoušet si, jak se plave v oblečení (například při náhodném pádu do vody), nebo jak pomoci topícímu se kamarádovi. Dnešní výcvik byl tedy specifický – děti se učily, jak se zachovat v nebezpečných situacích, do kterých se mohou dostat. Pro děti byla tato hodina velmi zábavná, ale především poučná a pro život přínosná.

Mgr. Anna Chvojková