INFORMACE K OŠETŘOVNÉMU PRO RODIČE ŽÁKŮ MLADŠÍCH 10 LET OD 14. 10. 2020

Mgr. Petr Kozlovský, 14. 10. 2020

AKTUALIZACE 16. 10. 2020

Vážení rodiče,

MPSV zveřejnilo na svých webových stránkách nové informace k ošetřovnému pro rodiče dětí mladších 10 let z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020.

Zatím ale není k dispozici nový formulář žádosti o ošetřovné. S předáním žádosti zaměstnavateli je tedy zatím potřeba počkat.

O aktuálních změnách Vás budeme informovat.

  

Vážení rodiče,

MPSV zveřejnilo včera na svých webových stránkách informace k čerpání ošetřovného při péči o děti mladší 10 let (do 9,99 let) z důvodu nařízené distanční výuky od středy 14. 10. 2020. Nově by podle návrhu neměla žádosti o ošetřovné potvrzovat škola, ale mělo by stačit pouze čestné prohlášení zákonného zástupce. Jedná se ale zatím o návrh zákona, který musí v příštím týdnu projednat Poslanecká sněmovna.

Celý text najdete ke stažení zde .


Jak na ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020
S ohledem na plánované uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí do 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Zákon, který by umožnil zaměstnancům čerpat ošetřovné za dny péče v jednotlivých kalendářních měsících, bude v příštím týdnu projednávat Poslanecká sněmovna.

V rámci mimořádných opatření vyhlášených vládou dojde 14. října k uzavření škol, mnoha rodičům, kteří z tohoto důvodu budou nuceni zůstat doma s dětmi, tímto vzniká nárok na ošetřovné. V poslanecké sněmovně bude v nejbližších dnech projednán návrh na tzv. krizové ošetřovné.

Jak mají rodiče v tuto chvíli postupovat?

13. 10. 2020 Tiskové oddělení MPSV

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.