ZMĚNY V PRAVIDLECH NOŠENÍ ROUŠEK V ZŠ OD PÁTKU 18. 9. 2020

Mgr. Petr Kozlovský, 17. 9. 2020

Milí žáci, vážení rodiče,
od zítřka, pátku 18. 9. 2020, se na základě mimořádného opatření MZ ČR mění pravidla pro nošení roušek ve školách.

Žáci 2. stupně ZŠ a pedagogové vyučující na 2. stupni ZŠ mají povinnost nosit roušky nejen ve společných prostorách školy, ale i v učebnách po celou dobu výuky.

Pro žáky 1. stupně a učitele vyučující na 1. stupni ZŠ platí povinnost nošení roušek jen ve společných prostorách školy. Ve třídách nosit roušky nemusí.

Ochrana dýchacích cest není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Povinnost nošení roušek v prostorách školy platí také pro rodiče a další osoby, které do školy vstupují.

Povinnost nošení roušek se zatím nevztahuje na děti a zaměstnance dětských skupin a mateřských škol.

Více informací najdete na webu MŠMT