Změny v přijímacím řízení na střední školy (včetně víceletých gymnázií) ve školním roce 2019/2020

Mgr. Petr Kozlovský, 30. 3. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

v souvislosti s nařízeným uzavřením škol, které trvá od 11. 3. 2020, dojde ke změně v organizaci nadcházejícího přijímacího řízení na střední školy. Tyto změny upravuje zákon č. 135/2020 o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020.

Nejdůležitější změny Vám představujeme:

Kompletní znění pokynů pro přijímací řízení na střední školu obsahuje metodický materiál MŠMT, který najdete  ke stažení zde .

V případě jakýchkoliv dotazů k přijímacímu řízení kontaktujte naše výchovné poradce Ing. Jaroslava Prášila (jaroslav.prasil@zsazusfrydlant.cz  – pracoviště ZŠ Purkyňova) nebo Mgr. Renátu Hošovou (renata.hosova@zsazusfrydlant.cz – pracoviště ZŠ Husova a Bělíkova). Případně se obraťte na příslušnou střední školu.

Přejeme Vám hodně štěstí v přijímacím řízení!

Mgr. Bc. Petr Kozlovský