AKTUALIZOVANÉ INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ ZŠ – ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ, VÝUKA NA DÁLKU

Mgr. Petr Kozlovský, 15. 3. 2020

Vážení rodiče,

níže najdete důležité aktualizované informace, které souvisí s uzavřením ZŠ od 11. 3. 2020. Aktualizováno 16. 3. 2020 v 7:50 hodin.

Postup pro vyžádání potvrzení žádosti o ošetřovné při péči o dítě mladší 10 let (do 9,99 let) z důvodu uzavření školy (upraveno 16. 3. 2020).

Z preventivních důvodů žádáme rodiče, aby při žádosti o vydání formuláře žádosti o ošetřovné použili přednostně možnost elektronické komunikace (e-mail) a pro potvrzení chodili osobně na sekretariát školy pouze v nejnutnějších případech. Děkujeme za pochopení.

Pokud budete potřebovat potvrdit formulář žádosti o ošetřovné při péči o dítě mladší 10 let z důvodu uzavření školy, máte následující možnosti:

1. Potvrzený formulář si můžete v tištěné podobě vyzvednout na sekretariátu těchto pracovišť:

PONDĚLÍ  16. 3. 2020 od 9:00 do 14:30 hodin na pracovištích ZŠ Husova a ZŠ Purkyňova

ÚTERÝ 17. 3. 2020 od 9:00  do 12:00 pouze na pracovišti ZŠ Purkyňova

STŘEDA 18. 3. 2020 od 9:00  do 12:00 pouze na pracovišti ZŠ Purkyňova

ČTVRTEK 19. 3. 2020 od od 9:00  do 12:00 pouze na pracovišti ZŠ Purkyňova

PÁTEK 20. 3. 2020 od 9:00  do 12:00 pouze na pracovišti ZŠ Purkyňova

Není potřeba žádost předem tisknout doma, formulář obdržíte již vyplněný a potvrzený ve škole. Na obou uvedených pracovištích Vám pracovnice školy vydají potvrzenou žádost bez ohledu na to, na které pracoviště ZŠ Vaše dítě chodí. V dalších týdnech (podle aktuální situace) bude výdej potvrzených žádostí probíhat pouze na pracovišti ZŠ Purkyňova. Sekretářka ředitele školy potvrzené žádosti v tištěné podobě nevydává.

2. Žádost o potvrzení žádosti můžete zaslat e-mailem na adresu podatelny školy podatelna@zsazusfrydlant.cz. V textu e-mailu uveďte, prosím, jméno a příjmení dítěte, datum narození a třídu, kterou Vaše dítě navštěvuje. Do e-mailu nepřikládejte formulář žádosti.

Paní sekretářka Vám žádost vyplní a potvrdí v elektronické podobě, opatří elektronickým podpisem a zašle zpět na Vaši e-mailovou adresu ve formátu .pdf.

Další kroky, které je potřeba s potvrzeným formulářem žádosti dále udělat, jsou podrobně popsány na webových stránkách České správy sociálního zabezpečení www.cssz.cz  .

Informace Vám také rádi podají pracovníci školy na jednotlivých pracovištích, která budou potvrzení vydávat.

Informace o zajištění výuky na dálku v době uzavření školy

Způsob zajištění výuky na dálku (zasílání výukových materiálů, úkolů atd.) upřesníme a zveřejníme na webových stránkách školy v průběhu pondělí 16. 3. 2020, popř. v úterý 17. 3. 2020. Informace obdrží rodiče žáků také e-mailem.

V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Přeji Vám a Vašim blízkým pevné zdraví!

Mgr. Bc. Petr Kozlovský