Šikula školní družiny

Mgr. Petr Kozlovský, 22. 2. 2019

Rok se s rokem sešel a naše školní družina uspořádala již čtvrtý ročník soutěže „Šikula družiny“.


(Celý článek)

Jarní prázdniny v ŠD

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 20. 2. 2019

O jarních prázdninách( 4. 3. – 8. 3. 2019 ) bude otevřena školní družina při ZŠ Husova v budově Centrální jídelny od 7:30 – 16:00.


(Celý článek)

Leden ve školních družinách

Mgr. Petr Kozlovský, 12. 2. 2019

Leden ve školních družinách byl především ve znamení zimních radovánek. Vychovatelky pro děti připravily různé hry a soutěže. Děti školní družiny při ZŠ Husova soutěžily o nejrychlejší bob, nejnápaditější stavby ze sněhu, zahrály si paměťové hry při zimních vycházkách a zabruslily si na zimním stadionu. Děti ze školní družiny Bělíkova si zahrály míčové hry v tělocvičně, vyšly si na zimní vycházku a byly si zabruslit. Pro děti školní družiny DDM si paní vychovatelky připravily kromě vycházek do přírody také zimní olympiádu.  Na zahradě DDM se všechna tři oddělení spojila a děti vytvořily skupinky. Čekalo je pět stanovišť s úkoly, házení sněhové kuličky na strom, slalom mezi kužely, andílci ve sněhu, stavění malých sněhuláčků a tvoření sněhových bábovek. Odvážlivci se pak utkali v závodech na bobech. Na závěr z vytvořených bábovek všichni společně postavili malý ledový hrad.

Doufáme, že se ještě dočkáme sněhové nadílky a užijeme si i nadále zimních radovánek.

Za vychovatelky ŠD Michaela Vilimovská

Dílna pro rodiče s dětmi na DDM

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 12. 2. 2019

Vážení rodiče, prarodiče, tetičky a strýčkové, žáci a děti,

pracovníci DDM vás srdečně zvou na tvořivou dílnu PLETENÍ OŠATEK Z PEDIGU.
(Celý článek)

Vědecký jarmark

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 11. 2. 2019

Žáci a žákyně naší školy se již počtvrté zúčastnili projektu „Vědecký jarmark“, jenž byl zaměřen na popularizaci vědy a techniky. Jarmark se uskutečnil ve dnech 24. – 25. 1. 2019 ve Středisku volného času „Sluníčko“ Lomnice nad Popelkou.
(Celý článek)

Výlet školní družiny do IQ Parku v Liberci

Mgr. Petr Kozlovský, 7. 2. 2019

O letošních pololetních prázdninách jsme pro děti naší školy naplánovali výlet do Liberce. Zájem byl veliký a tak jsme v pátek ráno odjížděli z Frýdlantu plným autobusem, se 40 dětmi.  Nejprve jsme zavítali do IQ landie, kde nás čekala Velká science show. K vidění bylo několik zábavně-naučných pokusů, při kterých byly děti aktivně zapojeny a zkusily si roli malých experimentátorů. Viděli jsme různé fyzikální a chemické pokusy, např. elektrický generátor, mrazivý kapalný dusík, aj.

Poté jsme se přesunuli do IQ parku v Babylonu, kde nás čekala čtyři patra plná zábavy. Prošli jsme si všechny expozice, nejprve vodní svět a velké zrcadlové bludiště, v prvním patře jsme si mohli vyzkoušet různá povolání, každý mohl být na chvíli barmanem, prodavačem, stavařem, muzikantem, televizním moderátorem či hasičem, také jsme si vyzkoušeli obří bubliny. V druhém patře jsme si prověřili naše schopnosti a dovednosti, např. rychlost reakce, běhu, postřeh, paměť a mnoho dalšího. Také se nám velmi líbil model nakloněného Titanicu, některým z nás se pěkně zamotala hlava. A úplně nahoře se líbilo všem vědátorům. Vyzkoušeli si projít pod termokamerou, zahrát si interaktivní hru pomocí projekce a také si lehnout na lože, které je složeno z hřebíků.

Jako památku na tento den si děti odnesly barevné náramky s logem IQ parku. Výlet se moc líbil jak dětem, tak také nám, vychovatelkám.

Za DDM  M. Vilimovská, H. Lusková, Z. Šťastná

 

Judistům začala nová sezona

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 1. 2019

Dne 12. 1. 2019 se naši judisté představili na Podještědském poprání.


(Celý článek)

Kroužek atletiky

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 10. 1. 2019

Od pololetí školního roku 2018/19 otevíráme opět sportovní kroužek ATLETIKA vhodný pro dívky i chlapce od 1. do 5. třídy.

Kroužek je zaměřen na jednotlivé atletické disciplíny, součástí každé hodiny jsou týmové hry a soutěže.

Kroužek bude probíhat každé pondělí v tělocvičně ZŠ Purkyňova od 14:30 – 15:30.

Vedoucí kroužku: Michaela Vilimovská

Zahájení: 4. 2. 2019

Přihlášky odevzdávejte v kanceláři DDM do 31. 1. 2019.

Jak trávit pololetní prázdniny

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 10. 1. 2019

Pracovníci DDM a ŠD připravili pro žáky naší školy dvě možnosti jak trávit volný čas o pololetních prázdninách v pátek 1. 2. 2019.


(Celý článek)

POZOR – Změna termínu zahájení kroužku společenského chování a tance

Mgr. Petr Kozlovský, 13. 12. 2018


(Celý článek)

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.