Návštěva myslivce p. Erbana

Mgr. Věra Dunajčíková, 30. 1. 2018

V polovině ledna jsme ve školce čekali neobvyklou návštěvu. Abychom si ten den zkrátili čekání děti rána vystřihovaly obrázky lesních zvířátek z časopisů Myslivost, lepily je a dokreslovaly, aby měly svou „lesní“ nebo „mysliveckou knížku.
(Celý článek)

Leden v naší školce

Mgr. Věra Dunajčíková, 30. 1. 2018

Každé úterý si chodí starší děti protáhnout tělíčka do tělocvičny ZŠ Husova. V lednu měly premiéru i nejmladší děti. To bylo něco! Hned, jak se otevřely dveře tělocvičny, se dětem rozzářila očička radostí. Měly možnost si zahrát různé pohybové hry, válet sudy na žíněnce, přeskakovat překážky….Byly nadšené a moc se jim tam líbilo.
(Celý článek)

Přípravná třída ve školním roce 2018/2019

Mgr. Věra Dunajčíková, 23. 1. 2018

Přípravná třída je koncipována od loňského roku, slouží pro děti s odkladem školní docházky! (Dříve zde byly jen děti předškolní a s odkladem, ale  které měly statut „sociálně znevýhodněné“, což dnes neplatí).

Přípravná třída je určena k systematické přípravě dětí s odkladem školní docházky na bezproblémový vstup do školy.
(Celý článek)

Kroužky II. pololetí – rozšířená nabídka

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 16. 1. 2018

Vážení žáci a rodiče,

pokud zvažujete přihlášení na nějaký kroužek od druhého pololetí, je nevyšší čas. Zrovna tak pokud se chcete odhlásit, nezapomeňte podat písemnou odhlášku. Připravili jsme pro vás nový Dramatický kroužek a rozšířili pro velký zájem kroužek „Malí šikulové“ a „Konstrukce a robotika“ o další termíny, více naleznete níže. Volná místa jsou také na kroužku „Country tance“ a „Atletika“.
(Celý článek)

Vánoční tvoření

Vánoční tvoření

Mgr. Věra Dunajčíková, 31. 12. 2017

Ani jsme se nenadáli a blíží se k nám Vánoce, nejkrásnější svátky v roce.

Vánoční atmosféra na nás začíná dýchat z obchodů, za okny domovů, ze zahrad a na náměstí již stojí krásný velký smrk, připravený na rozsvěcení na první adventní neděli.

Ani v naší mateřské škole nezůstáváme pozadu, ve čtvrtek si rodiče s dětmi vyráběli adventní věnečky. Děti si pro rodiče vybíraly ozdůbky a svíčky a s nadšením přihlížely, jak rodičům „roste“ pod rukama. Předvánoční pohodu doladila vánoční hudba a děti a rodiče si odpoledne opravdu užili. Nevěříte? Vše jsme nafotili, náhlédněte do fotogalerie.

Za MŠ Jiráskovu M.Bínová.

 

Prosinec v naší školce

Mgr. Věra Dunajčíková, 31. 12. 2017

V prosinci zrajou hvězdy zlatý…... ano a všichni se už těší na Vánoce, jenže ještě předtím k nám do školky přišel Mikuláš s andělem na besídku do třídy „Ptáčátek“a děti rodičům i Mikulášovi s andělem předvedly co vše se už naučily. Za vystoupení děti čekala sladká odměna od Mikuláše a pohlazení od anděla. Na besídku do třídy „Ježků“ si Mikuláš s andělem přivedli sebou i čerta, vystoupení se dětem opravdu povedlo. A i když čert o některých prohřešcích dětí věděl, děti slíbily, že se polepší, také je čekala sladká odměna od Mikuláše, pohlazení od anděla, čert si jen tak stranou žbrblal. Vánoce se kvapem blíží a tak jsme nezapomněli s dětmi také navštívit Betlém, děti se nemohly vynadívat na pohybující se figurky a stále objevovali další a další, cestou nazpět si ještě vyprávěly co vše viděly. Čekal je na zahradě napadaný sníh, tak se ještě pěkně vyřádily. Také postavily sněhuláka a huhuláka. A už je tady „vánoční besídka“, v každé třídě stojí nazdobený stromek a když zazvonil zvonek, děti pod stromkem objevily dárky a tak si dopoledne pohrály s novými hračkami, nechybělo ani pohoštění s cukrovíčkem, které si děti přinesly.

Přejeme všem „Šťastně a veselé Vánoce“.

Jana Burgrová, vedoucí učitelka

Listopad v naší školce

Mgr. Věra Dunajčíková, 31. 12. 2017

Listopad svléká stromům šaty….. a taky ano a tak i děti pomáhali s hrabáním listí na školní zahradě. Hned na začátku listopadu proběhla ve školce krásná akce „Medová snídaně ve školce“, děti se od včelařky paní Svobodové dozvěděly spoustu zajímavých poznatků o včelkách a také si na včelky zahrály. A samozřejmě si při svačině pochutnaly na chlebíčku s máslem a medem, všem opravdu moc chutnalo. V úterý 7.listopadu pro nás přijel autobus a vypravily jsme se na pohádku „Bajaja“ do Naivního divadla do Liberce, děti přišli naparáděné a na pohádku se moc těšily. Samozřejmě v pohádce nechyběl ani drak, ale vše dobře dopadlo, Bajaja vyhrál a byla svatba. My jsme se v pořádku vrátily na oběd do školky. Školáci navštívili s paní učitelkou Jaruškou Městskou knihovnu, kde pro ně byla připraveno povídání „Popletená písmenka“, děti se vrátily nadšené a těší se na další pozvání. V tomto měsíci se ještě školáci zúčastnily dvou lekcí v projektu „Malý stavitel“, ale o tom až v jiném článku.

Jana Burgrová, vedoucí učitelka

 

 

 

 

Berušky v předvánočním čase!

Mgr. Věra Dunajčíková, 31. 12. 2017

Třída Berušky z mateřské školy Frýdlant – odloučené pracoviště v ulici Bělíkova, se podílela na zpestření předvánočního času pacientům, kteří se právě nacházeli v lékařské péči nemocnice Frýdlant, oddělení DIOP a LDN, a klientům Domova U Spasitele. Děti zahrály muzikálovou pohádku „O dvanácti měsíčkách“ a vystoupení zakončily koledou „Tisíc andělů“. Přítomné seniory, pacienty a personál navíc potěšily předáním drobných keramických andělů. Děti byly oceněné nejen potleskem a úsměvem diváků, ale i sladkostmi, cukrovím a dokonce i krásnými háčkovanými figurkami. Děkujeme za vstřícnost personálu a těšíme se na další spolupráci.
Andrea Kořínková, Bc. Hanka Brožová, učitelky
Závěr letošního roku v naší školce – Sídlištní!

Závěr letošního roku v naší školce – Sídlištní!

Mgr. Věra Dunajčíková, 7. 12. 2017

 

 

 

Před námi byly poslední krásné podzimní dny, které jsme využili ke zvelebení zahrady. Děti se zapojily do hrabání listí, zametání cestiček a zalévání naší bylinkové zahrádky.
(Celý článek)

Říjen v mateřské škole, ulice Bělíkova

Mgr. Věra Dunajčíková, 21. 11. 2017

 

 

 

 

 

Naše Mateřská škola se může od letošního školního roku chlubit tím, že má internetovou komunikaci s rodiči. Jmenuje se to e-třída. Můžeme s rodiči komunikovat, sdílet fotky jejich ratolestí a sdělovat jim spoustu informací. Je to interní a tak k tomu mají přístup pouze rodiče dětí z MŠ a paní učitelky.
(Celý článek)

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.