Proběhly dny otevřených dveří na ZŠ

Mgr. Petr Kozlovský, 22. 3. 2019

Ve dnech 19. – 21. března 2019 proběhly na jednotlivých pracovištích frýdlantské základní školy dny otevřených dveří.


(Celý článek)

Úspěch našich ruštinářů v krajském kole festivalu Puškinův památník

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 3. 2019

Žáci ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant se již podruhé zúčastnili Krajského kola festivalu ARS POETIKA – PUŠKINŮV PAMÁTNÍK – soutěže v recitaci a zpěvu děl ruských autorů, který se uskutečnil 13. března 2019 na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci.


(Celý článek)

Recitační soutěž v Liberci

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 3. 2019

V pátek 15.3.2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola recitační soutěže v Liberci. V 0. kategorii svou básničku přednesla Kristýna Bláhová. V 1. kategorii recitovaly Tereza Císařovská a Viktorie Mislo. Za 2. kategorii naši školu reprezentovali Tadeáš Brož a Adéla Bekeová. Všechny děti se velmi snažily. Domů si každý odnesl diplom a prvňáčci navíc i pěknou knížku.

Hana Špačková

 

Letní prázdniny 2019

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 12. 3. 2019

Milí žáci a vážení rodiče, DDM pořádá pro děti od 1. – 5. třídy tyto tábory o hlavních prázdninách 2019:

01. 7. – 04. 7. Příměstský tábor malého výletníka 1

08. 7. – 12. 7. Příměstský tábor malého výletníka 2

13. 7. – 19. 7. Pobytový Indiánský tábor

Více informací a dokumenty ke stažení naleznete níže!

(Celý článek)

Exkurze do planetária

Mgr. Petr Kozlovský, 12. 3. 2019

V únoru se žáci z šestých tříd podívali do planetaria v Liberci. Zde během celého roku probíhá řada zajímavých programů.  Námi absolvovaný program byl zaměřený na Zemi v pohybu a jejich důsledků.  Akce byla pro děti zajímavá tím, že se jednalo o živý pořad. Odborný lektor pomocí projekce ukazoval nad hlavami dětí rotaci Země a střídání dne a noci, vliv Měsíce na zemskou rotaci, oběh Země kolem Slunce, střídání ročních období a mnoho dalších témat. Během šedesáti minut si žáci originálním, interaktivním způsobem upevnili znalosti.

Martina Kopecká

Jarní turnaj ve stolním tenisu

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 3. 2019

Dne 21. 2. 2019 se 10 žáků z naší školy účastnilo Jarního turnaje ve stolním tenisu, který pořádal Klub mládeže stolního tenisu v Liberci. Celého turnaje se zúčastnilo asi 90 hráčů a hráček v pěti kategoriích. My měli zástupce v kategorii 1. – 6. třída – chlapci a 7. – 9. třída – chlapci. V první jmenované kategorii všichni 3 hráči postoupili ze své skupiny, ale dále již byli poraženi. Umístili se na pěkném 9. – 16. místě : Vojta Nohejl, Matěj Sekel a Pavel Tůma.

Ve starší kategorii jsme měli želízka v ohni a bojovalo se až do úplného konce o umístění. Fandilo se nám špatně, protože o 3. místo bojovali bratři Nohejlové a my to přáli oběma. Boj o bronzovou medaili nakonec těsně vyhrál Venda Nohejl a krásné 4. místo vybojoval Matěj Nohejl. Na dalších místech se umístili: 9.-16.místo František Hauer a Matyáš Hrouda a postup ze skupiny nevybojovali Michal Kraus, Pavel Brzák a Ondra Kopecký. Všem klukům moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho dalších úspěchů v tomto sportu.

Za ZŠ Purkyňova – Marie Mazánková

 

Turnaj ve florbalu žáků 4. – 5. tříd

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 3. 2019

Ve středu 27. 2. 2019 se na naší škole konal turnaj ve florbale 4.-5. tříd ZŠ. Jednalo se o první kolo turnaje a pouze vítěz mohl postoupit do okresního finále v Liberci. Zápasy s námi přijeli odehrát hráči i hráčky ze ZŠ a MŠ Raspenava, ZŠ a MŠ Višňová a ZŠ a MŠ Dětřichov. I když o 1.místě bylo rozhodnuto celkem jednoznačně, o další umístění se hrálo do poslední minuty turnaje a nakonec rozhodlo skóre vstřelených branek. Do dalších bojů, tedy do Okresního finále v Liberci, postupují naši žáci ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, protože vyhráli všechny zápasy a získali plný počet bodů.

Všem klukům děkuji za bezchybnou hru a za vzornou reprezentaci naší školy a přeji hodně štěstí na turnaji v Liberci.

Za ZŠ Frýdlant: Mgr. Marie Mazánková (učitelka 1. stupně)

Karneval na ZŠ Purkyňova

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 3. 2019

Již tradičně byl poslední pátek před jarními prázdninami pro nás na ZŠ Purkyňova něčím zvláštní. Děti totiž absolvovaly dvě vyučovací hodiny v převlecích, které si donesly z domova, a poté je čekal karnevalový rej a diskotéka v naší tělocvičně.


(Celý článek)

Výstava školní družiny

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 27. 2. 2019

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

dovolujeme si vás pozvat na výstavu všech oddělení naší školní družiny „Putování naší vlastí“ . Celoroční práce dětí budou vystaveny ve vestibulu radnice od 11. 3. 2019.

Reprezentační trenér lyžování na naší škole

Mgr. Petr Kozlovský, 21. 2. 2019

Dne 14. 2. 2019 k nám v rámci propagace Her IX. Letní olympiády dětí a mládeže zavítal reprezentační trenér klasického lyžování Zbyněk Valoušek, aby vedl hodiny tělesné výchovy pro naše žáky.

Hodiny se konaly ve školní tělocvičně v ulici Purkyňova a zúčastnily se jí dva výběry žáků. Nutno říci, že nasazení našich dětí bylo příkladné a sám trenér si jej pochvaloval. Největším překvapením pro něj bylo, že téměř všichni účastníci zvládli kotoul vzad. Pro žáky byly po důkladném rozcvičení připraveny překážkové dráhy, které prověřily rychlost a obratnost. O náročnosti hodiny svědčila vyčerpanost naprosté většiny našich žáků a žákyň. Všichni však z mimořádné hodiny tělesné výchovy odcházeli nadšeni.

Petr Sýkora

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.