Kroužek atletiky

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 10. 1. 2019

Od pololetí školního roku 2018/19 otevíráme opět sportovní kroužek ATLETIKA vhodný pro dívky i chlapce od 1. do 5. třídy.

Kroužek je zaměřen na jednotlivé atletické disciplíny, součástí každé hodiny jsou týmové hry a soutěže.

Kroužek bude probíhat každé pondělí v tělocvičně ZŠ Purkyňova od 14:30 – 15:30.

Vedoucí kroužku: Michaela Vilimovská

Zahájení: 4. 2. 2019

Přihlášky odevzdávejte v kanceláři DDM do 31. 1. 2019.

Jak trávit pololetní prázdniny

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 10. 1. 2019

Pracovníci DDM a ŠD připravili pro žáky naší školy dvě možnosti jak trávit volný čas o pololetních prázdninách v pátek 1. 2. 2019.


(Celý článek)

Slovanka 2018 aneb Super lyžák

Mgr. Petr Kozlovský, 4. 1. 2019

Nastal poslední školní týden před vánočními prázdninami a nás čekal skvělý týden na horách. Po dlouhé době jsme byli první, kteří vyjeli na lyžařský kurz.


(Celý článek)

Předvánoční čas v ZŠ Bělíkova

Mgr. Petr Kozlovský, 23. 12. 2018

Čas adventu bylo vždy zvláštní období, kdy k sobě lidé měli blíž, kdy se toužili setkávat, povídat si, obdarovávat se. Něco z toho v nás stále zůstává, a tak si i v dnešní uspěchané době dokážeme udělat čas na druhé, abychom je potěšili.

My jsme s našimi žáky připravili několik hezkých předvánočních akcí. Na svátek sv. Mikuláše si páťáci připravili pro své spolužáky divadelní představení o tom, proč má Mikuláš tak zvláštní doprovod – anděly s čerty. Příběh si vymysleli úplně sami a moc se jim povedl. Pak děti navštívil „opravdický“ Mikuláš se strašidelnými čerty a hodným andělem. To přišli mezi děti naši bývalí žáci, nyní už deváťáci. I oni byli úžasní.

Pro své nejbližší si děti nacvičily písničky, tanečky či pohádky na vánoční vystoupení, které jsme nazvali „Vánoce ťukají na dveře.“ V tomto programu se rodičům představily všechny třídy i oddělení školní družiny a zájmový kroužek country tanců. Program se všem moc líbil – nejen divákům, ale hlavně vystupujícím dětem, které si užily radost ze společného úspěchu, z potlesku, který si za svá vydařená vystoupení vysloužily.

Dětem se také podařilo vykouzlit úsměv na tváři seniorům z Domova U Spasitele a obyvatelům Střediska sociální péče, za kterými přišly, aby jim přinesly vánoční přáníčka, která pro ně vyrobily, předvedly jim svá vánoční vystoupení a pak si společně s nimi zazpívaly koledy.

Třetí milou předvánoční akcí byl již tradiční Vánoční jarmark, který pořádají paní učitelky, asistentky a vychovatelky pro své žáky a jejich sourozence, rodiče či prarodiče. Letos se konal již popáté a stejně jako v minulých letech se těšil velkému zájmu. Děti měly možnost si ve výtvarných dílnách, na které se proměnily jejich třídy, vyrobit drobné dárečky, ozdoby, přáníčka a vánoční dekorace – svíčky z včelích pláství, voňavý zdobený pomeranč, andělíčky ze šišek, svícny z ořechových skořápek, krásně zabalený vánoční čaj…

Rodiče si také mohli zakoupit pěkné výrobky, které děti tvořily již předem v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností, ale i ve svém volnu. Na jarmark přišli již tradičně pomoct i naši bývalí žáci, kteří se do naší školy pořád rádi vracejí a dělají nám tak velkou radost. I jim patří velký dík za vydařené předvánoční odpoledne.

S našimi žáky jsme se v tomto kalendářním roce rozloučili třídními vánočními besídkami, při kterých jsme prožili krásné chvíle u vánočních stromečků. Popřáli jsme si, aby nám spolu bylo fajn i v příštím roce, abychom se na sebe těšili a aby se nám vydařily další společné akce.

Krásné Vánoce a šťastný rok 2019 přeje kolektiv pedagogů ZŠ Bělíkova

 

 

 

 

Provoz školní družiny v době ředitelského volna

Mgr. Petr Kozlovský, 17. 12. 2018

Vážení rodiče,

ve dnech 3. a 4. ledna 2019, kdy je vyhlášené ředitelské volno, je školní družina pro přihlášené žáky otevřena od 7:30 do 16:00 hodin. Zároveň se ruší konzultační hodiny ve čtvrtek 3. ledna 2018.


(Celý článek)

POZOR – Změna termínu zahájení kroužku společenského chování a tance

Mgr. Petr Kozlovský, 13. 12. 2018


(Celý článek)

Mikuláš s 9.A

Mgr. Petr Kozlovský, 12. 12. 2018

Jelikož nastal čas Mikuláše, vyšla naše skupinka čertů, anděla a Mikuláše na obhlídku do školek a do školy. Začali jsme ve školkách, kde byly děti velmi odvážné, dokonce nám i zazpívaly krásné písničky a za odměnu dostali od Mikuláše a andílka balíček.

Ve školách nám také hezky zazpívali, ale jelikož někteří byli napsaní v knize hříchů, tak si to s nim museli čerti trochu vyříkat. Nakonec byly všechny hříchy Mikulášem odpuštěny a tak dostali školáci také menší odměny. Naše skupinka si to velmi užila a doufáme, že děti také….

Anna Luftová

 

Celý článek včetně fotek si můžete přečíst zde

Vánoční tvoření pro děti a rodiče na ZŠ Husova

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

V pondělí 3. prosince jsme si na pracovišti ZŠ Husova připravili vánoční tvoření pro rodiče s dětmi. Ve třech dílničkách si mohli společně vyrobit vánoční přání, lucerničku, ozdobit perníček, vyrobit andílka, hvězdu z drátu.

Společně jsme prožili hezké odpoledne.

Učitelky 1. Stupně ZŠ Husova

cof

cof

 

Vernisáž výstavy „Střípky zimy“ na frýdlantské radnici

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

Slavnostní vernisáž ve čtvrtek 6. 12. 2018 ve vestibulu radnice zahájila svým vystoupením „Housata“. Výstava výtvarných prací žáků naší školy je zaměřená na téma „Střípky zimy“, které je zpracováno různými motivy a technikami. Výstava bude k vidění ve vestibulu radnice po celý měsíc prosinec.

Mgr. Lucie Šlejtrová

 

cof

cof

Mikuláš s čerty a anděly ve škole

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

Ve středu 5. 12. navštívil naše děti na ZŠ Purkyňova Mikuláš. Doprovodili ho krásní a hodní andělé a strašidelní čerti. Některé děti z nich měly velikou radost, některé se trochu bály. Všichni museli za své malé i velké zlobení zazpívat nějakou písničku a od andělů za to dostali malý dárek. Pro všechny děti je toto čertovské dopoledne slavnostní, protože teď už se těší hlavně na Vánoc

Učitelky 1. stupně ZŠ Purkyňova

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.