Letní prázdniny 2018

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 7. 2. 2018

Vážení rodiče, pokud již přemýšlíte, jak vaše děti budou trávit letní prázdniny, nabízíme vám předběžný program.


(Celý článek)

Jarní prázdniny

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 7. 2. 2018

O jarních prázdninách (26. 2. – 2. 3. 2018) bude v provozu školní družina při ZŠ Husova v budově Centrální jídelny od 7:30 – 16:00 pro žáky zapsané v jakékoli školní družině naší školy.

Školní družina bude otevřena pouze při minimálním počtu 10 žáků.

Žáci budou mít zajištěn oběd v centrální jídelně. Z tohoto důvodu je cena pobytu v družině během jarních prázdnin 35,- Kč za žáka/den.

Přihlášky lze stáhnout zde či je vyzvednout a odevzdat ve všech družinách školy nejpozději do 20. 2. 2018.

Vědecký jarmark v Lomnici

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 7. 2. 2018

Žáci naší školy se již potřetí zúčatnili projektu „Vědecký jarmark“, jenž byl zaměřen na popularizaci vědy a techniky. Jarmark se uskutečnil ve dnech 26. – 27. 1. 2018 se ve Středisku volného času „Sluníčko“ Lomnice nad Popelkou. Součástí tohoto projektu byly i prezentace dovedností našich žáků, kteří navštěvují kroužek „Zábavná věda“, „Robotika“ a povinně volitelný předmět „Seminář z fyziky“.
(Celý článek)

Přípravná třída ve školním roce 2018/2019

Mgr. Věra Dunajčíková, 23. 1. 2018

Přípravná třída je koncipována od loňského roku, slouží pro děti s odkladem školní docházky! (Dříve zde byly jen děti předškolní a s odkladem, ale  které měly statut „sociálně znevýhodněné“, což dnes neplatí).

Přípravná třída je určena k systematické přípravě dětí s odkladem školní docházky na bezproblémový vstup do školy.
(Celý článek)

Kroužky II. pololetí – rozšířená nabídka

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 16. 1. 2018

Vážení žáci a rodiče,

pokud zvažujete přihlášení na nějaký kroužek od druhého pololetí, je nevyšší čas. Zrovna tak pokud se chcete odhlásit, nezapomeňte podat písemnou odhlášku. Připravili jsme pro vás nový Dramatický kroužek a rozšířili pro velký zájem kroužek „Malí šikulové“ a „Konstrukce a robotika“ o další termíny, více naleznete níže. Volná místa jsou také na kroužku „Country tance“ a „Atletika“.
(Celý článek)

Ledová Praha – zrušena náhr. program

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 10. 1. 2018

Vážení rodiče a žáci,

z důvodu vysoké nemocnosti a masovému odhlášení účastníků rušíme výlet do Prahy, v tento den bude jako náhrada otevřena školní družina. Více informací na telefonu 482 312 270.

 

Vážení rodiče,
na pololetní prázdniny 2. 2. 2018 jsme pro žáky naší školy připravili dvě možnosti jak strávit volný čas.
(Celý článek)

Odpovědi na dotazy k zápisu do 1.tříd!

Mgr. Věra Dunajčíková, 8. 1. 2018

Zápis do 1.tříd byl novelizací Školského zákona již v loňském roce určen na měsíc duben (dříve probíhal od 15.ledna do 15. února) . Zápis do naší školy bude 24.dubna 2018. O průběhu budete včas informováni prostřednictvím tohoto webu nebo vývěsky u pošty, případně informacemi v mateřských školách.

Pokud budete žádat pro své dítě odklad školní docházky, v den zápisu vyplníte žádost o odklad školní docházky a tuto žádost doplníte doporučením od lékaře a doporučením z pedagogicko psychologické poradny. Bez těchto dvou doporučení na odklad nelze žádost vyřídit.

Ti co v loňském roce obdrželi odklad školní docházky pro dítě, zápisu se nemusí účastnit, obdrží poštou žádost o přijetí. Vyplněním žádosti a předáním zpět do školy splníte svoji povinnost přihlásit dítě ke školní docházce.

Pro zápis bude opět spuštěno elektronické přihlašování na určitý čas, které zveřejníme kolem 10.dubna na webu, o tomto taky ještě budete včas informováni.

Mgr. Věra Dunajčíková, ředitelka školy

Okresní kolo – florbal dívky.

Mgr. Věra Dunajčíková, 8. 1. 2018

V úterý 19.12.2017 se dívky 6.a7.tříd naší školy zúčastnily okresního kola ve florbale,které se konalo v HOME CREDIT ARENA Liberec.
(Celý článek)

Vernisáž 20.12.2017

Vernisáž 20.12.2017

Mgr. Věra Dunajčíková, 22. 12. 2017

Proběhla na budově ZŠ v Husově ulici. Vernisáži předcházelo vystoupení dětí od 1. po 5. třídu v tělocvičně. Zájem rodičů byl ohromný, tělocvična praskala ve švech“. Dětem se představení velmi povedla a mnohé se pochlubily svými výtvory vystavenými na chodbě ve 2. patře. Fotografie z této akce budou rodičům k dispozici v úložně. Kontakt rodiče obdrží od svých třídních učitelek.

 

Ve Frýdlantě 21.1. 2017                                                                                             M. Žabková

 

Volba pedagogů do školské rady proběhla

Mgr. Věra Dunajčíková, 21. 11. 2017

Dne 20.listopadu proběhla volba pedagogů do školské rady. Na období 2018 – 2020 byly zvoleny paní učitelky:

Mgr. Hana Kulhavá, Mgr. Jana Močárková a Mgr. Jana Runkasová.

Gratulujeme!

Věra Dunajčíková, ředitelka školy

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.